Slow Sunday: Jak zachránit planetu a na co se těšit na Slou Days?

Tento týden strhla lavinu především reportáž od novinářů ze Seznam Zpráv a následující události, které vyústily v sobotní demonstraci. Co by vám tento týden ještě nemělo utéct?

📰 Průvodce záchranou planety. Hlavním tématem Respektu byla minulý týden opět hrozba klimatických změn, které jsme tento podzim mohli bezpečně pocítit na vlastní kůži. Článek ale nabízí víc, než strašidelné scénáře – ptá se, jaký smysl má v tomto (pro některé již prohraném) boji aktivita jedince a jakými kroky může sám člověk snížit svůj podíl na znečišťování.

📰 Co dělat? V A2larmu připodobňuje Milan Smrž přijímání globální klimatické změny společností k pacientovi, kterému byla diagnostikovaná vážná nemoc. Tento proces má více či méně celkem 5 stádií: odmítání, hněv, smlouvání, depresi a přijetí a většina společnosti se ještě ani zdaleka nedostala přes fázi třetí. Konstruktivní řešení jsou však možná až tehdy, kdy člověk nový stav přijme.

🌴 Jaké to je zachraňovat pralesy a učit znovu nalézat vztah k přírodě? Nejen o tom povídá český biolog Martin Mikeš na Radiu Wave.

👗 Slou Days jsou za dveřmi. Festival pomalé módy nabídne značky udržitelné a férové módy a spoustu workshopů, například s Evou Urbanovou z Nily.

🍫 Single-use je slovo roku. A další články a Social Impact Jobs z newletteru Jessicy Marati Radparvar.

👛 Otevřela Nila Daily! A ve čtvrtek můžete vyrazit na Opening párty.